.NET

Güzel Bir Meyve Buketi

Bu Güzel Meyve Buketini 'Hallederiz...'
Hayatınızda hiç bu güzel meyve buketlerinden almayı düşündünüz mü? Sadece bakmakla yetinebiliriz değil mi :) Çünkü inanılmaz pahallı oluyor, kabul edelim. Kızlarımdan biri bu tarz ürünlerin yapıldığı bir otelde çalışıyor. Ondan bana nasıl yapıldığını anlatmasını istedim. Bütün işi yapmak sadece 1 - 1 buçuk saatimi aldı.


ADIM 1: ARAÇLAR VE MALZEMELER
Ananas, kavun, üzüm, çilek, greyfurt, göbek marul, lahana. Ayrıca bıçak, tahta şiş, oyma ve soyma bıçakları ve kesme tahtası da kullanacağımız araç gereçler.

Bende bu tarz ürünleri kesmek için kalp, çiçek, daire şekillerinde bir kesme seti vardı. Böyle bir ürün bulabilirseniz güzel ama kesinlikle gerekli de değil.

Herşeyi bir arada tutmak için de bir kap gerekiyor. Bunun için ben pembe plastik bir vazo aldım. Eğer küçük bir buket yapmak istiyorsanız bir pembe vazo işinizi görür.ADIM 2: TEMELİ ATALIM


Tüm meyveleri ve sebzeleri iyice yıkadıktan sonra kurulayın. Marulun altından düz bir parça kesin ki kabın içine rahatça otursun. Eğer daha küçük bir kap kullanıyorsanız marulu kabın boyutuna göre kesebilirsiniz.

İşin sonunda buketinizin oldukça ağır olacağını unutmayın. Bu yüzden mümkün olduğunca geniş bir kap seçmeye çalışın.


ADIM 3: KAVUNLARI KESELİM

Kavunları resimlerde görüldüğü gibi kestikten sonra tahta çubuklara batırın. Her bir parçaya taktığınız kavunları marulun içine batırın. Tabana kadar batırmaya çalışın. Kavunları çiçek buketinizin yapraklarıymış gibi kenerlara yerleştirin.

ADIM 4: ÜZÜMLER

Bir şiş üzerine 5 veya 6 üzüm yerleştirdikten sonra şişleri tabana batırın. 8-10 tane şiş hazırlayıp buketinize eşit bir şekilde paylaştırın.
ADIM 5: GREYFURT VE ÇİLEKGreyfurtların kabularını soymadan dilimleyin. Şişlere geçirerek buketinize yerleştirin. Çilekleri de tek tek şişlere yerleştirip buketinize batırın.

ADIM 6: ANANAS

Küçük bir kalp ya da çiçek şeklinde kesme aletleriniz varsa ananasları bu şekilde kesip şişlere yerleştirebilirsiniz. Ananasları üzümlerle birlikte şişlere dizin.ADIM 7: SON DOKUNUŞLAR

Renkli bir kurdele ile kabın etrafını süsleyebilirsiniz. Servis zamanına kadar buzdolabında saklamayı unutmayın.Hiç yorum yok