.NET

Mide Şişkinliğini Bitiren 10 Yiyecek


Hallederiz.net'den dev hizmet :) Karın yağlarını eriten  ve mide şişkinliğine iyi gelen 10 yiyecek. Dümdüz bir karın sahibi olmak ister misiniz? Sadece egzersiz yetmeyebilir. Bu yiyecekler dümdüz bir karına sahip olmanıza yardımcı olacak.

1. Limon ve Su
Vücutta biriken sulardan oluşan kilolardan kurtulmak için daha fazla su içmek biraz tuhaf gelebilir, fakat göbeği eritmek için en önemli madde bu. Vücudumuz az su içtiğimizde korumaya geçerek tüm suyu depolamak ister. Fazla su içtiğimizde ise vücut su problemi yaşamayacağı için su biriktirmeyi bırakır.


2. Meyve
Diğer sağlıklı besinler arasında meyvelerin yeri başka. Meyveler bol miktarda su içeriğine sahiptir ve yüksek lifleri sayesinde sindirime yardımcı olur.


3. Sebzeler
Brokoli, karnabahar, lahana, soğan gibi bazı gaz yapan istisnalar dışında birçok sebze sindirim sisteminizin hızlanmasına yardımcı olur. Kuşkonmaz, kereviz ve salatalık mide gazını alan ve bol tüketebileceğiniz sebzelerdendir.
4. Yoğurt
Probiyotikler sindirim sisteminiz için iyidir çünkü faydalı bakteriler içerirler. Yoğurtta bu yararlı bakterilerden bolca vardır. Sadece şeker içeren hazır yoğurtlardan uzak durun. Tatlandırıcı içeren bu yoğurtlar tam tersi bir etkiye neden olabilir. Sade yoğurt en iyi tercih olacaktır. Tatlandırmak isterseniz meyve veya bal ile doğal bir şekilde tatlandırabilirsiniz.


5. Maydanoz
Maydanoz gaz yapan gıdalarla birlikte mutlaka tüketilmesi gerekir. Maydanoz hazmı kolaylaştırır.


6. Nane Çayı
İçerisindeki mentol sayesinde mideyi rahatlatır. Nane mide çeperini korur. Günlük nane ihtiyacınızı karşılamak için çay şeklinde tüketebilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde buzlu çay da yapabilirsiniz.


7. Fıstık Ezmesi
Fıstık ezmesi de sindirimi hızlandıran bir besindir. Yalnız şeker ve yağ ilavesiz olacak.


8. Biberiye
Biberiye bağırsakta oluşan gazlara iyi gelen bir bitkidir. Güzel koku ve aroması sayesinde bitki çaylarınıza veya yemeklerinize ekleyebilirsiniz.


9. Zencefil
Zencefil mide bulantısı, mide yanması ve mide ekşimesi gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Ayrıca sindirim sistemini hızlandırıcı özelliği de vardır.


10. Rezene
Gaz sancılarını kısa zamanda geçirecek tek gıda rezenedir. Sindirim sistemindeki kasların gevşemesini sağlar. Özellikle hamilelikten kaynaklanan gaz probleminin giderilmesi için tavsiye edilir.


Hiç yorum yok