.NET

Tuzlu Hamurla Tatlı Ayak İzleri
Çocuklar ve Aileleri İçin Çok Eğlenceli Bir Çalışma

Bu çalışma Fiona ve Kiera adlı iki küçük kızın büyükannelerine doğum günü hediyesi olarak hazırlanmış. Bu güzel hediyeyi anneler gününde, doğum gününde veya diğer özel günlerde yapabilirsiniz. Çok şirin olacağı garanti ;)

Bu çalışmayı yapmak çok kolay. Fakat tek başınıza yapamayacaksınız. Küçük ayaklardan yardım almanız gerekecek. :)

Aşağıdaki fotoğraflardan, bu çalışmanın yapılışını adım adım görebilirsiniz.

Gerekli malzemeler son derece basit.
- 1 bardak un
- 1 bardak tuz
- Yarım bardak su

Malzemeleri bir kabın içerisine boşaltıp iyice karıştırın. Bu aşamada resimdeki gibi küçük ellerden yardım alabilirsiniz.

Daha sonra karışımınız oyun hamuru kıvamına gelene kadar yoğurun.
Hamurunuza kalp şekli verin. Yapmak istediğini çalışmanın büyüklüğüne göre bir şekil oluşturun.

Hamuru fırın tepsisine, yağlı kağıt yardımıyla yerleştirin. Çocukları ayaklarını hamura bastırarak izlerini çıkartın.Hamurun üzerine yazmak istediğiniz şeyleri bıçak yardımıyla tamamlayın.Şekil verme işi tamamlandıysa artık fırına verebiliriz. Hamuru fırına verin, 100 derecede yaklaşık 3 saat kadar pişirin.

Hamurunuzun boyutuna göre pişirme süresi değişebilir. Büyük bir hamur yaptıysanız hamurun orta kısmı biraz nemli kalabilir. Bu durumda pişen hamuru fırın tepsisinde ters çevirip bir saat kadar tekrar pişirin.


Hamur sert bir kıvam aldığında artık boyama işlemine geçebilirsiniz. Boyanın rengi tamamen size kalmış. Arka yüzeyini de boyayabilirsiniz. Bir bütünlük oluşur.Boyama işlemi bittikten sonra kurumaya bırakın. Çok özel bir hediye hazırlamış oldunuz. Hediyeyi vereceğiniz kişinin bunu beğenmeme ihtimali yok.Hiç yorum yok