.NET

Laminat Parke Alırken Nelere Dikkat Etmek GerekirPiyasada çok farklı çeşit, marka ve fiyatta laminat parke bulmak mümkün. Ucuz laminat parke alıp daha sonra problem yaşar mıyım diye düşünebilirsiniz. Fakat ürüne çok para ödemek her zaman kaliteye ulaştığınız anlamına gelmeyebilir. Bir laminat parkeye ederinden fazla para vermek istemezsiniz. Önemli olan ihtiyacınıza göre en iyisini seçmek.

Bu konuda size yardımcı olmak için bu yazıyı kalema aldım. Laminat parke alırken nelere dikkat etmeliyiz? Laminat parke fiyatları kalite ölçütü olabilir mi? 

Parkeniz kullanmayı düşündüğünüz yere uygun dirençte olmalı. Parke sınıfları 31, 32, 33 gibi devir sayıları ile anılır. Ev kullanımı için düşünüyorsanız yüksek sınıflı bir parke kullanmanıza gerek olmayacaktır.

Laminat parkede kaliteli yerli üretimler olmakla beraber, Çin malı kalitesiz veya merdivenaltı üretilen ürünler de bulunmaktadır. Parkenin kalitesini görsel olarak çok net algılayamazsınız. Bu nedenle aldığınız üründen çok, ürünü aldığınız firmaya dikkat etmelisiniz.

Üzerinde 10 yıl garantili yazan laminat parkeler görebilirsiniz. Bunlar genelde kutusunda, oda sıcaklığında saklanmış olması durumunda gibi şartlarla garanti verirler. Yani verilen uzun süreli garantilerin pek bir anlamı yok.

Bu nedenle aldığınız üründe bir problem yaşamanız durumunda, satış sonrası destek verecek bir firmadan laminat parke almanız daha iyi olacaktır.


Hiç yorum yok