.NET

Kağıtlardan Vazo Yapımı
Evde birikmiş eski dergileriniz sinirinizi bozmaya başladıysa bu yazı kaçırmayın.
Kağıttan kalemlik nasıl yapılır? Eski dergi - gazete kağıtları ile nasıl vazo yapılır?
Eski kağıtlar nasıl değerlendirilir? Tüm bu sorulara cevap bulabileceğiniz yazımızı arkadaşlarınıza önermeyi unutmayın ;)


Malzemeler:
- Bolca eski dergi
- Yapıştırıcı
- Maket bıçağı
- Makas
- Mukavva
- Cetvel
- Ahşap şiş


Kağıtları aşağıdaki resimde görüldüğü gibi iki parça şeklinde kesin.


Ahşap çubuk yardımı ile kağıtları rulo şekline getirin. Bolca rulo kağıt hazırlayın.Kağıtların son kısımlarına yapıştırıcı sürüp ruloyu tamamlayın. Kağıtların açılmasını istemeyiz.Tabanlık için kare şeklinde iki karton kesin. Bunlar vazomuzun tabanı olacağı için boyutunu ona göre ayarlayın. Aşağıdaki adımları takip ederek taban elemanını hazırlayın.


Tabanın dört köşesine yaptığımız çubuklardan yapıştırıyoruz. Ben burada sıcak silikon kullandım. Başka bir yapıştırıcı ile de yapabilirsiniz. Son olarak bir köşedeki çubuğun tam üzerine bir çubuk daha yapıştırın. Çalışmaya başlamadan önce toplam 5 çubuk yapışmış olacak.


Önce dört çubuğu dört köşeye yapıştırın.


Bir köşesindeki çubuğun üzerine ikinci çubuğu yerleştirin.


İkinci karton parçayı da üste yapıştırın.İki çubuğun olduğu noktadan başlayarak sağa doğru katlayarak devam edin. Her seferinde bir sağdaki çubuğu diğerinin üstüne katlayarak devam edin.
Kağıt bittikten sonra diğer kağıdı uc uca ekleyerek devam edin. Bu şekilde istediğiniz boyutlarda vazo yapabilirsiniz.
Vazonuzu bitirdikten sonra son parçaları kesin. Üst üste yapıştırarak son kalan noktayı bir alt sıraya sıkıştırarak yapıştırın. Son adımlar için aşağıdaki resimleri dikkatlice inceleyin.
Vazonuz hazır. ;)


1 yorum:

  1. Helpful info. Lucky me I discovered your website by accident, and I am stunned why this coincidence did not happened in advance! I bookmarked it. aol email login

    YanıtlayınSil