.NET

Yeni Başlayanlar İçin Sabun YapımıYeni trend sabun yapımı. Butik sabun, kokulu sabun ya da renkli sabun olarak da isimlendiriliyor. Temel olarak sabunu sıfırdan imal etmiyoruz. Sabun bazı alıp eriterek şekil ve koku veriyoruz. Güzel kutulara koyarak süslediğinizde çok şık hediyelikleriniz oluyor.

Birçok insan evde para kazanmak için veya ek iş olarak bu eğlenceli hobiyi paraya çeviriyor. Siz de yapabilirsiniz. Çok kolay gibi görünse de yoğun emek vermek gerekiyor. Baştan söyleyeyim...Evde Sabun Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Sabun yapmak için dilediğiniz modelde sabun kalıbı alarak işe başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden bir çok model bulmak mümkün. Yazının devamında tüm sabun malzemelerini bulabileceğiniz internet sitelerinin listesini bulacaksınız.
Eğer bu işi ticari olarak yapmayı düşünüyorsanız birden fazla kalıba ihtiyacınız olacak. Kalıp maliyeti en önemli unsurlardan biri.

Şeffaf, opak veya renkli çeşitlerini bulabileceğiniz sabun bazı. Hammaddemiz sabun bazı olacak. Merdiven altı üretimlerden uzak durmaya özen gösterin. Ucuza getireyim derken sıkıntı yaşamayın.

Mat renkli baz alırsanız, bunları renklendirmek için sabun boyası da almalısınız. Opak baz alıp birkaç renk boya almanız daha mantıklı tabii ki. Koku vermek için ise sabun esanslarını kullanacaksınız.

Eğer sabun bazlarınızı mikrodalga fırında eritecekseniz -ki bunu öneriyoruz- dereceli cam kaplara ihtiyacınız olacak. Eczaneden saf alkol alın ya da limon kolonyası da kullanabilirsiniz (Sprey şişelerde olacak). Bunu sabunun üzerinde kalan baloncukları yok etmek için kullanacağız.

Sabunların Terleme Yapmaması İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sabunların terleme yapması bu işle uğraşanlalrın en nefret ettiği sorundur. İlk başta görülmez, zamanla sabun bekledikçe terleme yapar ve çok çirkin bir görüntü oluşur. Sabunun çok yüksek sıcaklıkta eritilmesi içindeki gliserinin dışarı çıkmasına neden olur. Havadaki nemin de bu tepkimede rolü büyüktür. Toplu halde sabun yapacaksanız, sabunları streç film ile kaplayıp stoklayabilirsiniz.
Sabun bazının terlememesi için sabunu erittiğiniz kabın üstünün kapalı olması önemli. Bu sayede suyunun kaçmasını önlersiniz. Ya da 500 ml sabun bazına bir çorba kaşığı kadar çeşme suyu koyup karıştırın. Ayrıca sabunlar kalıba döküldükten sonra erimiş haldeki bazın üzerindeki kabarcıkların gitmesi için alkol veya kolonya sıkmalısınız.


Sabun Malzemelerini Satın Alabileceğiniz İnternet Adresleri

Sabun işine girmek istiyorum ama nereden alacağımı bilmiyorum diyorsanız işte size tüm adresler bir arada.

Tüm malzemeleri bulabileceğiniz bir site: www.hammaddeler.com
N11.comSahibinden.com veya Gittigidiyor.com gibi satış sitelerinden de malzemeleri temin edebilirsiniz ama satıcılar hakkında yorumlara dikkat edin. 
İncelemeniz gereken diğer siteler:ve BONUS

1 yorum: