.NET

Migrenden Kurtulmak MümkünMigren bir çok faktörden etkilenebilen bir hastalıktır. Migren sorununuz varsa alacağınız ilk önlem tetikleyici faktörlerden kaçmak olacaktır. Stres, açlık, uykusuzluk, lodos, adet dönemi migrene doğrudan etki eden faktörler arasında sayılabilir. Bu faktörler günümüz yaşantısında pek de uzak durulabilecek şeyler değil. Yine de kendi rahatsızlığımızı dinleyerek bu etkenleri en aza indirebilirsek ciddi fayda sağlayabiliriz.

Migrenden Tamemen Kurtulmak Mümkün Mü?
Migren tamamen kurtulmak mümkündür. Migren tedavi edilebilir bir hastalıktır. İlaçla tedavi migren konusunda çok faydalı bir yöntem değildir. Bir nöroloji uzmanına görünerek migren ataklarının nedenine göre bir yaklaşım gösterilirse sorun çözülebilir.
Migreni kendi seyrine bırakırsanız ataklar artabilir. Bu nedenle tedavi önemlidir. Zamanla geçiyor diye düşünürseniz yanılabilirsiniz.

Uyku Migreni Rahatlatan Bir Etken
Şiddetli migren ataklarında uyumak pek mümkün olmayabilir. Sessiz ve karanlık bir ortamda hasta dinlenebilirse ağrıları azalacak ve tamamen bitecektir. Buna karşılık fazla uyku da migren ağrılarını tetikleyebilir. Gereğinden fazla uyku daha fazla bir ağrı ile uyanmanıza neden olabilir.Hiç yorum yok