.NET

Gripten Korunmak İçin Bitkisel Tedavi


Kış geldiğinde en çok karşılaşılan hastalıktır grip. Bu beladan kurtulmak için nice antibiyotikler kullanıyoruz. Vücudumuzu
zehirle dolduruyoruz. Peki "gripten korunmanın bitkisel çözümü" yok mu? Tabii ki var.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Grip gibi kış hastalıklarına antibiyotik fayda etmez. Çünkü bu hastalık virüslerle bulaşır ve antibiyotiklerin virüslere karşı bir etkisi yoktur.

Antibiyotikler vücudumuzda savunma görevi yapan faydalı bakteriler olan probiyotikleri yok ettikleri gibi kalp hastalıklarına da davetiye çıkarıyorlar. Bu nedenle çok mecbur kalmadıkça antibiyotikleri kapımızdan içeri sokmayalım.

Gripten Koruyan Kür [*1]

1 mandalina, 1 limon ve 1 greyfurtun suyunu sıkın. Bu meyvelerin kabuklarından birer parça keserek meyve suları ile birlikte mutfak robotuna koyun. Karışımın içine 1 tatlı kaşığı kadar yeşil çay ekleyerek mutfak robotunu çalıştırın. Yeşil çay ve kabuklar iyice parçalandıktan sonra her sabah taze olarak için.
Kalp ilacı, yüksek tansiyon ilacı, diyabet ilacı ve kemoterapi tedavisi alanlar greyfurt suyu içmemeliler. Bunu yerine portakal kullanabilirler. 

 Grip Çayı

Başparmağınızın bir boğumu kadar kuru kök zencefil ve 3 diş karanfili kaynamakta olan bir bardak suyun içine atın. 6 dakika boyunca ağzı kapalı olarak kaynatın. Altını kapattıktan sonra 1 tatlı kaşığı tıbbi adaçayı ekleyin. Tekrar ağzını kapatın ve kaynatmadan 10 dakika demlenmeye bırakın. Soğumadan için.
Kaynak:
Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi - Dr. Ümit Aktaş
https://www.dr.com.tr/Kitap/Bitkisel-Kurlerle-Ilacsiz-Tedavi/Egitim-Basvuru/Saglik/Geleneksel-Saglik-Yontemleri/urunno=0000000644184
https://www.hepsiburada.com/bitkisel-kurlerle-ilacsiz-tedavi-umit-aktas-p-KHAYY41085


Hiç yorum yok