.NET

Salon Dekorasyon Fikirleri 2019


Modern salon dekorasyon fikirlerini bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz. Salonunuz hem modern hem de şık görünecek. Bu yazımızda salon dekorasyonuna ilham verecek birçok tasarım mevcut.

Oturma odanızı tamamen yeniden tasarlamak güzel bir fikir, özellikle de oturma odanızın modern olmadığını düşünüyorsanız.

Gününüzün büyük bir kısmını geçirdiğiniz oturma odanız artık bir güzelliği hak ediyor. Ancak görünen o ki birçok insan modern bir oturma odasını nasıl oluşturacağını bilemiyor. Ev eşyaları satan mağazalar gidip gördüğü her şeyi satın alan insanlar tanıyoruz. Mağazada tek tek baktığınızda güzel duran eşyalar salonunuzda bir araya geldiğinde kargaşadan başka bir şey yaratmıyor değil mi? :)

Salon Tasarımında En Önemli Kural: Sadelik

Güzellik sadeliktir diyorum. Sadelik tamamen koltuk masa ve sandalyeden oluşan boş bir oda demek değildir. Özellikle küçük bir oturma odanız varsa içerisini bol eşya ile sıkıştırmamalısınız. Mobilyalarınızı daha küçük modellerden seçebilirsiniz. Daha az süs eşyası ile sadece modern bir görünüm sağlayabilirsiniz. 

Oturma odanızda sadeliği seçmek sadece dekorasyon anlamında güzel bir görüntü sağlamakla kalmaz, ruh haliniz ve stresinizi azaltmak için de faydalıdır. 

Işıklandırma Salonu Gösteren En Önemli Faktörlerden Biridir

Bu noktada profesyonel destek almak isteyebilirsiniz. Güzel görünümlü bir asma tavan uygulaması ve gizli aydınlatmalarla tablo gibi bir salon sahibi olabilirsiniz.Modern iç tasarım genelde keskin hatlara sahiptir. Sert köşeli koltuk ve mobilyalar çok yaygın kullanılır. Aksesuarlarda yuvarlak hatlar daha çok kullanılabilir. 


Farklı Malzemelerin Doğru Kombini

Modern tasarımda ahşap, plastik, metal ve kumaşın doğru kullanılması önemlidir. Parlak metaller daha az göze batan diğer malzemelerle birlikte kullanıldığında daha etkili bir görünüm sağlarlar. Örneğin parlak metaller ile ahşap unsurlar bir arada kullanılabilir.


Salon Tasarımlarında Aydınlatma Seçimi

Işıklandırma salonunuzun görünümü için önemli bir detaydır. Doğru aydınlatma tercihleri ile salonunuz daha rahat ve şık bir hale gelebilir.

Evin doğal ışık alması çok önemlidir. Doğal ya da yapay salonunuz ne kadar fazla ışık alıyorsa o kadar ferah görünür. Işık, odada otururken ruh halinizi bile etkiler. Yetersiz bir ışıkta kendinizi rahat hissedemezsiniz. Kasvetli ve basık bir ortam sizi rahatsız eder. Aydınlatma odadaki en önemli unsurlardan biridir. 

Işıklandırma seçenekleriniz, oda dekorasyonundan daha önemlidir. Işıklandırma odanızın atmosferini tamamen değiştirebilir.

Teknoloji Artık Salonlarımızı Da Süslüyor

Modern bir görüntüye sahip olmak için teknolojiden de faydanalabiliriz. Bazı teknolojik ürünler tasarımınıza modernlik ve zerefet katar.


Duvar Süslemeleri

Duvar süslemeleri tasarımlarınızın olmazsa olmazıdır. Duvara asacağınız bir tablo evin dekorunu ciddi şekilde etkileyebilir. Olumlu ya da olumsuz! 

Tematik duvar kağıtları seçebilirsiniz. Çeşitli tablolar, çerçeveler ve posterlerle mekanınızı kişiselleştirebilirsiniz. 

Tüm duvarları aynı yapmak yerine, cesur renklerle farklı geçişler elde edebilirsiniz. Nasıl yaparsanız yapın kendi kişiliğinizi yansıttığından emin olun. Evinizin tasarımında kendi iziniz olsun.


Şömine

Gösterişli bir salona sahip olmanın ilk kuralı şöminedir. :) Memleketin en sıcak yerinde de yaşasanız bir şömine dekorasyonun önemli bir parçası olabilir. 


Tasarımcıların En Sevdiği Aksesuarlar

Şirin bir bitki, kokulu mum veya porselen vazo her dönem vazgeçilmez aksesuarlar arasında yerlerini almıştır. Bu aksesuarları odaya uygun şekillerde yerleştirin ve dekorasyonunuzun diğer parçaları ile uyum sağladığından emin olun.

Hiç yorum yok