.NET

Sürpriz Doğum Günü Partisi Nasıl Planlanır?

1. Bir parti teması seçin.


Doğum günü çocuğunun neyi sevdiğini düşünerek bir parti teması belirleyin. Küçük bir çocuk için düzenliyorsanız sevdiği bir oyunca ya da çizgi film karakteri olabilir. Daha yaşlı biri için düşünüyorsanız tuttuğu takım, hobileri veya ilgi alanlarına göre bir tema seçebilirsiniz. Örneğin tuttuğu takıma göre bir parti düzenleyebilirsiniz. Tüm konuklara o takımın renklerinde giyinip gelmelerini söyleyebilirsiniz.

2. Partiyi nerede yapacaksınız?


Parti konumunu belirleyin. Partiyi istediğiniz her yerde yapabilirsiniz. Seçeceğiniz mekan tüm konukları ağırlayacak kadar büyük olmalı. Büyük bir parti düzenliyorsanız bir salon kiralamanız gerekebilir. Ancak az kişiye parti verecekseniz ev ya da küçük bir cafe düşünebilirsiniz.

3. Parti için tarih ve saat belirleyin

Doğum gününde insanlar bir şeyler bekler. Doğum gününden bir ya da iki gün önce yapacağınız bir sürpriz parti onu daha çok şaşırtabilir. Konukların çoğu için uygun olan bir tarih ve saat seçmelisiniz ve tabii ki doğum günü çocuğunun da müsait olduğundan emin olmalısınız.
Partiyi yapmak istediğiniz tarihte birlikte zaman geçirmek isteyip istemeyeceğini sorun. Eğer başka planları olduğunu söylerse tarihi değiştirmeniz gerekecek.

4. Hangi yiyecek ve içeceklerin servis edileceğine karar verin


Misafirler partide yiyecek ve içecek bekleyecekler. Çocuklar için bir sürpriz parti yapıyorsanız standart doğum günü ikramları servis edebilirsiniz. (kurabiye, pasta, meyve suyu gibi) Yetişkinler için bir parti hazırlıyorsanız yenmesi kolay yiyecekler servis edin. Yemek konusunda zaman kaybetmek istemezseniz bir restorandan sipariş verebilirsiniz. Parti saatine göre menü belirleyin. Hafta içi iş çıkışı bir saat seçtiyseniz konuklarınız yemek bekleyeceklerdir. Ancak parti hafta sonu öğleden sonra ise yemek yerine hafif atıştırmalıklar ve içecek ikram edebilirsiniz.

5. Misafir listesi yapın


Davet edeceğiniz misafirlerin bir listesini yapın. Doğum günü çocuğunun sevdiği kişileri unutmamaya özen gösterin. Çok fazla sosyal olmayan biri için aile ve yakın arkadaş çevresi ile bir arada olmak iyi gelirken, sosyal bir kişi için daha kalabalık partiler eğlenceli olabilir.
Sürpriz partinin planlanmasında başka bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Özellikle de bu fikri benimseyip heyecanlanan birini bulursanız hemen yanınıza alın.

6. Konukları davet et.


Bir misafir listesi belirledikten sonra, misafirleri davet etmek için onları tek tek arayın. Bir davetiye basmak yakalanmanıza neden olabilir. Sosyal medyada gizli bir etkinlik de açabilirsiniz. Partinin sürpriz olacağını konuklarınıza açıkça belirtin. Kimse açık vermesin.

7. Dekorasyon planlaması


Partiyi doğum günü sahibinin evinde verecekseniz, düzenleme  yapmak için çok vaktiniz olmayacak. Kısa sürede hazırlanabilen dekorlar seçin. Dekore edeceğiniz odayı doğum günü çocuğu önceden görmemeli.
Partiyi farklı bir mekanda yapacaksanız işiniz biraz daha kolay. Dekorasyon için bol zamanınız var. Klasik dekor malzemeleriyle bir süsleme yapabilirsiniz. Parti mekanında kapı açıldığında sürpriz ortaya çıkmalı. Bu yüzden tabela veya afişlerle önden kendinizi belli etmeyin.
Diğer konuklardan biraz erken gelerek dekorasyon konusunda yardım etmelerini isteyebilirsiniz.

8. Konuklara parti hakkında bilgi verin


Hazırlayacağınız sosyal medya etkinlik sayfasında konuklar için ayrıntılı bilgi bırakabilirsiniz. Partiyi sır olarak saklamak için, konuklara geldiklerinde arabayı nereye park edebileceklerini, hediyelerini nereye koyacaklarını, kostüm ve kıyafet kurallarını ve sürpriiiiiiz diyecekleri zamanı onlara belirtin. Parti ayrıntılarını çok fazla kişiye veya partiye gelmeyenlere vermekten kaçının. Bu sürpriz partinizin ifşa olmasına neden olabilir.

9. Onu oyalaması için bir arkadaşını görevlendirin

Tüm hazırlıklar yapılırken birinin doğum günü çocuğunu oyalaması gerekebilir. Genellikle en iyi arkadaşına bu görevi verebilirsiniz. Her şey hazır olduğunda bir mesajla durumu belirtirsiniz, partiye artık gelebilirler.

10. Organizasyonu farkettirmemek için sahte bir organizasyon daha yapın

Kurbanın dikkatini dağıtmanın en iyi yolu farklı bir organizasyon planlamak. Örneğin oyalaması için görevlendirdiğiniz arkadaşı, onu bir yemeğe çıkarabilir. Yemekte bir doğum günü pastası kesip günü orada bitirdiklerini düşünebilir.  Bu üzerinizdeki şüpheyi kaldırmaya yetecektir.
Partiye uygun giyinmesini sağlayın. Bu nedenle sahte organizasyonunuz güzel bir restoranda olabilir. Mekana uygun giyineceği için asıl organizasyona da uyum sağlayacaktır.

11. Parti başlamadan önce yapılacaklar listenizi kontrol etmelisiniz.


Tüm parti detaylarını kaçırmamak için bir kontrol listesi düzenleyin. Hazırlamanız gereken şeyler, ne zaman yiyecek hazırlamanız gerektiği, ses sistemini nereye kuracağınız gibi detayları listelendirin. Bazı görevleri konuklara devretmek için bu listeyi kullanabilirsiniz.
Örneğin doğum günü çocuğu içeri girdiğinde müziği açmak ve konfetileri patlatmak için konuklardan birkaçını görevlendirebilirsiniz.

12. Konuklara sürpriz zamanı geldiğinde ne yapmaları gerektiğini söyleyin


Konukları ne yapmaları gerektiği konusunda yönlendirin. Böylece kimse yanlışlıkla sürprizin bozulmasına neden olmaz. Hepsinin dışarı atlayıp "Sürpriiizzz" diye bağırmasını sağlayabilirsiniz.


Hiç yorum yok