.NET

Sırt Ağrıları Nasıl Önlenir?


Sırt ağrılarının asıl nedeni boyun kaslarımızla alakalı olabilir. Boyun düzleşmesi sırt ağrılarının temel nedenlerindendir. Genelde çözüm sırt masajı gibi lokal müdahaleler düşünülür. Ancak boyun kaslarından gelen problem tüm sırt ve kollara kadar bir ağrıya neden olur.


Boyun şeklinin bozulması sırttaki kasların sürekli olarak kasılmasına ve gergin kalmasına neden olur. İlaç tedavisi, fizik tedavi, kaplıca, akupunktur veya alternatif tıp yöntemleri doğrudan sırt odaklı olduğu müddetçe başarılı sonuç vermeyecektir. Asıl sorun boyundadır. Boynunuzdaki problem giderilmedikçe sırt ağrısı geçti diye düşünseniz bile bir sonraki gün ağrılarınız tekrar edecektir.


Tedavi için mutlaka yüzmek gerekir. Bel, sırt ve boyun ağrılarında en önemli tedavi su içerisinde hareket halinde olmaktır. Mutlaka ıslak halde rüzgarda kalınmamalıdır. Klimalı ortamlardan da aynı şekilde uzak durulmalı.

Herşeyi kafaya takmak da ağrılara sebep olur. Mümkün olduğunca gamsız olmaya çalışın. Belki en zor kısmı bu olacak ama en doğrusu bu. Her şeyi kafaya takmadığınızda rahatlamayı hissedeceksiniz.

Tavsiye: Omuz Ağrısı Nasıl Geçer?


Hiç yorum yok