.NET

Sera Fikirleri


Sera yapmak istiyorsanız istediğiniz ebatlarda ve maliyette bir sonuca ulaşmanız mümkün. Ticari amacı olmayan stres atmak için ya da kendi yiyeceklerinizi yetiştirmek için seracılık yapmak istiyorsanız sizin için birkaç önerimiz var.

Arka bahçenizde yeriniz dar ise katlanır balkon sistemi yapan yerlerde ya da sıradan bir demircide bile yaptırabileceğiniz bu şık serayı tercih edebilirsiniz. Bu sistemiz terasınızda da kullanabilirsiniz.


Düşük maliyetli bir sera kurmak için pvc boruları tercih edebilirsiniz. PVC borular sera kurmak için oldukça kullanışlı oluyor. Kar yağdığında dikkatli olmanız gerekebilir. Çok dayanıklı oldukları söylenemez.


Maliyet önemli diyorsanız aşağıdaki resimdeki gibi eski pet şişeleri değerlendirebilirsiniz. Görsel açıdan pek hoş görünmese de ihtiyacı karşılayacaktır.


PVC boruları ek parçaları ile birleştirerek daa sağlam bir sera elde etmek de mümkün. Aşağıdaki örnekteki sera çok sağlam görünüyor.


Maliyet benim için önemli değil bu işi keyif için yapıyorum diyorsanız bu sera size göre. Yüksek maliyetlerle çok şık sistemler kurmak da mümkün.


Seranızın içine pet şişe ve serum hortumu kullanarak basit ama kullanışlı bir damla sulama sistemi kurabilirsiniz. Birkaç gün seraya uğramadan sulama işlemini halledebilirsiniz.


Hiç yorum yok