.NET

Asyalı Kadınlar Neden Genç Görünüyor
Asyalı kadınların genç görünümleri mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Irsi bir durum olarak düşünebilirsiniz belki ama bu durumun bazı sebepleri var. Bir çok güzellik ürününün faydalı olarak tanıtılsa da cilde uzun vadede ciddi zararları olduğu belirtiliyor.

Peki bu gençliğin ve güzelliğin sırrı ne?

Özel bir durum yok aslında. Dengeli ve düzenli beslenme ile vücudu dinç tutan gıdaları tüketiyorlar. Bir çok beslenme uzmanının ortak paydada buluştuğu bazı gıdalar asyalılar arasında çok sık kullanılan rutin besinler arasında.

Fermente Edilmiş Gıdalar

Fermantasyon genelde besleyici besinlerin çabuk bozulmamalarını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Fermantasyon veya mayalama bir ürünün faydalı bakteriler yardımıyla kimyasal tepkimeye girmesi ile oluşan biyokimyasal bir süreçtir. 

Yoğurt, kefir, turşu sofranızdan eksik etmemeniz gereken bir numaralı besinler olmalıdır. Ülkemizde fazla bilinmemekle birlikte kombu çayı, tempeh de kullanabileceğiniz diğer fermente ürünler. 

Tatlılar

Tatlılar vücudumuzun en büyük düşmanlarıdır. Asyada tatlı tüketimi son derece azdır. Yemeklerden sonra az miktarda meyve tüketerek tatlı ihtiyaçlarını karşılarlar. Asyalı kadınların neden ince olduklarını, Amerikalıların beslenme alışkanlıkları ile kıyaslayarak daha iyi anlayabilirsiniz.

Yemek Pişirme Yöntemleri

Yoğun yağda kızarmış yiyecekler asya kültüründe az yer kaplamaktadır. Suda haşlanmış ya da ızgarada pişmiş yiyecekler sağlıklı bir vücut için tavsiye edilen pişirme yöntemleridir.

Çiğ Balık (Suşi)

Bize biraz uzak gelse de, japonların sağlıklı yaşam formülünde çiğ balık önemli bir yer tutuyor. Haftanın 3 ya da 4 günü mutlaka çiğ balık tüketiyorlar.

Hancı Kurdu

En iğrenç görünen ama Japonlar ve Koreliler arasında sıkça kullanılan bir deniz canlısı bu. Hancı kurdunun çok faydalı olduğunu inanılıyor. Genelde çiğ olarak da tüketiliyor. Yaşlanmaya karşı etkili olduğu söyleniyor. Türkiyede penis balığı olarak da biliniyor.

Hiç yorum yok