.NET

Karantina'da Zaman Geçirmek İçin Yapabileceğiniz 12 Şey

Daha önce söyleseler kimsenin aklına gelmezdi ancak şu anda bütün dünya evine kapanmış durumda. Binlerce insan hayatını kaybetti, yüzbinlerce insan hastalıkla boğuşuyor. Birçok insan kendini evde karantina altına almış durumda. Bu yazımızda ev karantinasında sıkılmamak için yapılacak aktiviteleri derledik. Lütfen evde kalın. Kendinize ve ailenize zaman ayırmak için güzel bir fırsat olabilir, bir de bu açıdan bakın bu duruma.

Karantina'da Zaman Geçirmek İçin Yapabileceğiniz 12 Şey1. TİKTOK VİDEOLARI ÇEKİN

Artık hemen hemen herkesin bir tiktok hesabı var. Sizin hala bir tiktok hesabınız yoksa hemen edinin. Tiktok videolarını izlerken ya da siz yeni bir video çekerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.


2. KİTAP OKUYUN

Kitap okumak istiyorum ama zamanım yok diye bahaneler üretiyoruz. Artık bahaneye yer yok. Kitap okumak için bolca zamanımız var. Kitap okumak çok keyifli bir aktivite. Hala okumaya başlamadıysanız vakit kaybetmeden hemen başlayın.


3. BAHAR TEMİZLİĞİ

Bahar temizliği yapma vakti geldi. Odanızda derinlemesine bir bahar temizliği yapabilirsiniz. Çamaşır suyunun virüse karşı ciddi etkili olduğu söyleniyor. 100 birim suya 1 birim çamaşır suyu olacak şekilde hazırladığınız karşımı kullanarak el değen her yeri temizlemeyi unutmayın.

4. KİŞİSEL BAKIM

Biraz kendinize bakmanın zamanı geldi. Yüz maskesi, saç bakımı ve güzel bir banyo. Evde bu kadar çok boş zamanın varken neden kendine vakit ayırmayasın?


5. DIŞ DÜNYADAN UZAKLAŞIN

Sadece dış dünya ile fiziksel bağlantıyı kesmekle yetinmeyin. İnternet ve televizyondan da uzak durun. Virüs haberleri yeterince can sıkıcı oluyor. Evde beklerken strese girmek istemiyorsanız sosyal medya ve haberlerden uzak durun. Böylece etrafta dolaşan doğru ya da yanlış tüm haberlerden uzak kalmış olacaksınız.


6. YENİ BİRŞEYLER ÖĞRENİN

İnternette birçok online eğitim seti var. Ücretli veya ücretsiz olanlardan ilgi alanınıza göre seçimler yapıp yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Artık kendinizi geliştirmek için de zamanınız vr.


7. BİR HOBİ EDİNİN

Daha öncedene yapmak istediğiniz fakat zaman yok diye yapamadığınız şeyler mi var? Şimdi yeni bir hobi edinmenin tam zamanı.


8. FARKLI YEMEKLER DENEYİN

Farklı yemekler yapmak hem güzel zaman geçirmenizi sağlayacak hem de akşam yemeğini keyifli bir hale getirecektir.

9. MAKYAJ TAKTİKLERİNİ DENEYİN

Makyaj yapmak için bol vaktiniz var. Youtube'dan makyaj önerilerini izleyerek makyaj yapma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.


10. EGZERSİZ YAPMAK

Dışarı çıkamıyor olmanız bütün gün yatacağınız anlamına gelmiyor. Evde egzersiz yapmak mümkün. Youtube'da birçok eğitim videosu mevcut.


11. MÜZİK DİNLEYİN

Daha önce dinlemediğiniz yeni şarkılar bulun. Bir liste hazırlayın ve müziğin keyfini çıkarın.

12. ODAYI YENİDEN DÜZENLEMEK

Bunu kesinlikle yapın. Eğlenecek ve sıkılmayacaksınız. Yenilik, değişiklik her zaman iyidir.


Hiç yorum yok