.NET

Atatürk ve Mevlana'yı Aşağılayan Stand-up'çıya GözaltıStand-up gösterisinde Atatürk ve Mevlana hakkında ağıza alınmayacak hakaretler sarf eden Emre G. isimli stand-up'çı hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Atatürk, Şems, Mevlana ve Konyalılar hakkında söylediği ağır hakaretler nedeniyle sosyal medyada büyük tepki alan şovmen hakkında savcılık inceleme başlatarak yakalama kararı çıkardı.

Başsavcılıktan konu ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:
"Sosyal medya paylaşım sitelerinde yayınlanan Mevlana, Şems Tebriz-i ile Konya’mızı ve Konyalı vatandaşlarımızı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aşağılayıcı şekilde konuşma gerçekleştirilmesi ve sosyal medyada yayınlanması ile ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile söz konusu video içeriği nedeniyle şüpheli Emre G. isimli şahıs hakkında Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkındaki yasaya muhalefetten, 'kişinin hatırasına hakaret suçu ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu' maddeleri gereğince soruşturma başlatılmış olup, şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verilmekle birlikte soruşturma titizlikle yürütülmektedir."


Hiç yorum yok