.NET

Süleyman Soylu'nun İstifası Kabul Edildi Mi?İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasının ardından gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi. Tüm ülke Cumhurbaşkanı'ndan gelecek cevabı bekliyor.

Sosyal medya üzerinden ciddi bir örgütlenme var. İstifanın kabul edilmemesi yönünde yoğun halk baskısı bu istifayı geri döndürebilecek mi?

Şimdiye kadar gelen bilgiler istifa kararının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisi dahilinde olduğu yönünde.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası kabul edilmedi.


15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı


Hiç yorum yok